Live Scores

powered by Agones.gr (livescore)

Κυριακή 13 Ιουνίου 2010

LIVE εξέλιξη αγώνων..Σερβία-Γκάνα 17:00 (ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥ)

Μείνετε συντονισμένοι στο blog.
O Italiano Tifozi και o Pallios σχολιάζουν σήμερα τον αγώνα Σερβία-Γκάνα.

Μπορείτε να συμμετέχετε και εσείς στην προσπάθεια μας κάνοντας τα δικά σας σχόλια.Περιμένουμε τα σχόλια,τις αντιδράσεις και τις εκτιμήσεις σας για την εξέλιξη του αγώνα.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΩΝ ΣΧΟΛΙΩΝ ΟΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ.

65 σχόλια:

Italiano Tifosi είπε...

Χαίρεται αγαπητοί αναγνώστες.
Οι ''εικονικοί'' απεσταλμένοι του blog μας Pallios και Italiano Tifozi ξανά μαζί σας..

11άδα Σερβίας:
Στοΐκοβιτς, Ιβάνοβιτς, Λούκοβιτς, Βίντιτς, Κολάροφ, Κράσιτς, Μιλίγιας, Στάνκοβιτς, Γιοβάνοβιτς, Πάντελιτς, Ζίγκιτς

11άδα Γκάνας:
Κίνγκσον, Πάντσιλ, Βορσά, Μενσά, Σαρπέι, Ταγκόε, Ανάν, Κ. Μπόατενγκ, Αγιέ, Ασαμόα, Γκιάν

Στα 2.00 ευρώ η απόδοση της Σερβίας στην bwin.com εν αντιθέσει με της Γκάνας στα 3.90.
Η ισοπαλία στα 3.10

Ο αγώνας μόλις ξεκίνησε..

Pallios είπε...

Καλό μας αγώνα

Πως βλέπεις τον αγώνα φίλε Italiano Tifozi?

Αν και δεν ασχολήθηκα στις προβλέψεις μου φίλε Pallios,βλέπω κλειστό ματς με πιθανότερη την ισοπαλία,ενώ αν υπάρξει νικητής βλέπω Σερβία..εσύ πως λες να πάει;

Τίποτε ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά, από ένα σουτ οι δύο ομάδες..

Το μοναδικό παιχνίδι που είδα την Σερβία στα φιλικά έληξε 4-3 οπόταν περιμένω ανοιχτό παιχνίδι. Ίσως και το πρώτο over στην διοργάνωση!

Η Σερβία αγωνίζεται με 4-4-2 ενω η Γκάνα με 4-1-4-1...

Το πρώτο over το βλέπω απόψε στον αγώνα της Γερμανίας.

Ναι εκείνο φαντάζει σίγουρο over

Δεύτερο κόρνερ στον αγώνα για την Γκάνα στο 14

Τρίτο κόρνερ για την Γκάνα σε 15 λεπτά αγώνα,το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

Το παιχνίδι αρχίζει να αποκτά καλό ρυθμό.

Πρώτη κίτρινη κάρτα για Σερβία και Ζίγκιτς

Κεφαλιά άουτ του Μένσα για την Γκάνα

Η Γκάνα δείχνει μέχρι στιγμής να πατά καλύτερα στο γήπεδο.

Καλή πρυπόθεση ευκαίριας για την Γκάνα με τον Γκιάν να μην προλαμβαίνει να βρει την μπάλα μετά απο σέντρα απο αριστερά.

Προσωρινή διακοπή στον αγώνα ο Γκανέζος Γκίαν βρίσκεται στο έδαφος.

Ο Γκίαν φαίνεται να πονάει ωστόσο ο αγώνας συνεχίζεται κανονικά..

Κίτρινη κάρτα και για Γκάνα στο 26 (Βορσά)

27ο λεπτό:Φαόυλ σε καλό σημείο για Σερβία

Η Γκάνα φμέχρι στιγμής αντιμετωπίζει πρόβλημα στο μαρκάρισμα του πανύψηλου Ζίγκιτς.

Μόλις άουτ από τον Κολάροφ.

Καλό σουτ του Πάντελιτς (Σερβία),μόλις έξω

Πρώτα 30 λεπτά στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να είναι αργές στην ανάπτυξη τους και να μην μπορούν να φανούν απειλητικές η μια στην άλλη.
31λεπτό: Ξαφνικό σουτ του Πάντελιτσ λίγο έξω

Πρώτο κόρνερ για Σερβία στο 35ο λεπτό

Εξαιρετικός ο Σέρβος στόπερ, Λούκοβιτς ο οποίος μέχρι στιγμής βρίσκεται παντού

Το μεγάλο αστέρι της Σερβίας Κράσιτς είναι εκτος παιχνιδιού για την ώρα. Είναι πολύ καλά κλεισμένος ενω αντίθετα πολύ ορεξάτος είναι ο Γιοβάνοβιτς ο οποίος είναι ο κύριος εκφραστής των επιθέσεων της Σερβίας.

Τα χορευτικά στην εξέδρα καλά κρατούν από τους Γκανέζους..

..ενώ ο απολαυστικός ήχος της βουβουζέλας είνια ακατάπαυστος.

1 το λεπτό των καθυστερήσεων..

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να μην δείχνουν πολλά πράγματα. Δίνουν περισσότερη έμφαση στην άμυνα και οι όπιες φάσεις δημιουργήθηκαν ήταν απο στιγμιαίες εκλάμψεις κάποιων παιχτών. Κάποια σουτ έξω απο την περιοχή και κάποια στημένα. Μέτριο παιχνίδι αλλά πολύ καλύτερο απο το προηγούμενο.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Η ισοπαλία στο Live της bwin έχει πέσει στα 2.35

Το παιχνίδι φαίνεται πιο ανοιχτό στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να υστερούν στην τελική πάσα

Με απειλητικές διαθέσεις μπήκε η Σερβία,ωστόσο ολοκληρώνει κάπως άναρχα τις επιθετικές της προσπάθειες.

Ευκαιρία για Γκάνα με Αγιέ στο 53'

Κόρνερ για Γκάνα που ανεβαίνει αγωνιστικά και πιέζει τους Σέρβους.

Το παιχνίδι δείχνει να ανεβάζει ρυθμούς επιτέλους. Η καλή ευκαιρία της Γκάνας ελπίζουμε να βοηθήσει το παιχνίδι.

Νέο σουτ άουτ για Γκάνα στο 56'.

Κίτρινη κάρτα στον Λούκοβιτς (Σερβία) στο 56'.

Ευκαιρία για Σερβία με Ζίγκιτς στο 59'.

Πολύ ωραίο πλέον το παιχνίδι με την μπάλα να ανεβοκατεβαίνει στις δύο εστίες

6ο λεπτό: Απαντά η Γκάνα με κεφαλιά στο δοκάρι με τον Γκίαν

Η Γκάνα είναι πολύ επικίνδυνη τα τελευταία λεπτά χάνοντας την μια ευκαιρία μετα την άλλη κάτι αναγκάζει τον Άντιτς να κάνει αλλαγή να διορθώση λίγο τα πράγματα.

62 λεπτά αγώνα και έχουμε την πρώτη αλλαγή για Σερβία..έξω ο Μιλίγιας,μέσα ο Κουζμάνοβιτς.

Στο 1.75 έχει πέσει η απόδοση της ισοπαλίας στην bwin.

70 λεπτό:Λάζοβιτς στη θέση του Ζίγκιτς (Σερβία)

73ο λεπτό:Έξω ο Ασαμόα,μέσα ο Άπια(Γκάνα)

74ο λεπτό: Ο Λούκοβιτς (Σερβία) αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

4-4-1 πλέον η Σερβία μετά την αποβολή.

77' έξω ο Γιοβάνοβιτς,μέσα ο Σούμποτιτς (Σερβία)

Παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα η Γκάνα σε αυτά τα πρώτα λεπτά δεν μπορεί να πιέσει την Σερβία

Μεγάλη ευκαιρία για την Σερβία με τον Κράσιτς στο 79'

Η Σερβία δείχνει πολύ πιο επικίνδυνη με 10 παίχτες... 2 απανωτές ευκαιρίες σε 2 λεπτά.

Πέναλτυ για την Γκάνα στο 83'

Η Γκάνα λέει ευχαριστώ στο παιδαριώδες λάθος του αμυντικού της Σερβίας και παίρνει αναπάντεχα προβάδισμα στο σκορ

Πολύ όμορφο το παιχνίδι στο φινάλε με την μπάλα πάνω κάτω...

88 λεπτά αγώνα και η Γκάνα φαίνεται να κρατά γερά το προβάδισμα έχοντας αριθμητικό και ψυχολογικό προβάδισμα πλέον.

3 τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Δεύτερο δοκάρι για την Γκάνα στο 92΄ με τον Γκίαν.

Η Γκάνα πήρε την νίκη ΄και το προβάδισμα για προκριση στην επόμενη φάση. Καλό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο με την μπίλια να κάθεται τελικά στην Γκάνα.